Çanakkale’nin Yıldızı Dardanel Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Arasındaki Yükselişini Sürdürüyor

İmza attığı yenilikçi çalışmalarıyla Çanakkale’den dünyaya açılan Dardanel, başarılı performansını Türkiye’nin en büyük şirketlerine yer verilen Fortune 500 listesindeki yükselişi ile de kanıtlıyor. Geçen yıl listede 452. sırada yer alan Dardanel bu yıl 46 sıra birden yükselerek 406. sırada yer aldı.

Çanakkale’de kurulduğu günden bu yana deniz ürünleri alanında Türkiye’nin bir numaralı şirketi olan Dardanel, yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımları, ihracat hacmindeki artışla başarılarını katlarken iş dünyasının en prestijli araştırmalarından Fortune 500 Türkiye’deki yükselişine de devam ediyor. 

Fortune Türkiye ve CRIF Türkiye’nin bu yıl 16’ncısını gerçekleştirdikleri ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği Fortune 500 Türkiye Araştırması 2022 sonuçları açıklandı. Geçen yıl genel listede 452. sırada olan Dardanel bu yıl 406. sıraya yükseldi. Araştırmanın ayrıca borsa şirketlerinden oluşan listesinde bu yıl toplamda 126 şirket yer alırken, Dardanel bu listeye de 106. sıradan dahil oldu. İllere göre sıralamada ise Çanakkale’de listeye giren tek şirket Dardanel oldu. Dardanel’in araştırmada da yer verilen 2022 yılına ait net satış geliri 2 milyar 873 milyon TL, ihracatı ise 492 milyon TL olarak açıklandı.

Fortune 500 Türkiye Araştırması Türkiye’nin en büyük şirketlerinin geçen yıl net satışlar, ihracat ve kâr anlamında ne düzeyde büyüme/artış yaşadıklarını elde ettiği verilerle açıklıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.