BTA CEO’su Baha Bülbül oldu

TAV Havalimanları’nın yiyecek-içecek iştiraki BTA’da üst düzey bir atama gerçekleşti. 1999’dan bu yana BTA’da önemli pozisyonlarda rol alan Baha Bülbül, BTA CEO’luğuna atandı.

TAV Havalimanları iştiraki BTA’da üst düzey atama gerçekleşti. BTA’da 24 sene boyunca önemli görevlerde yer alan Baha Bülbül, BTA CEO’luğuna getirildi. Bülbül; BTA’daki uzun yıllara dayanan deneyimi ile globalleşme, dijitalleşme, sürdürülebilirlik gibi kritik süreçlere odaklanarak şirketin büyümesini sürdürecek.

Bilkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden sonra İstanbul Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamlayan Baha Bülbül’ün BTA’daki iş yaşantısı Maliyet Kontrol Müdürü olarak Ekim 1999’da başladı. 2006-2011 yılları arasından BTA İş Geliştirme Direktörü olarak kariyerine devam eden Bülbül, 2011-2020 yıllarında BTA Denizyolları operasyonunda Genel Müdür pozisyonunda görev aldı. Aralık 2020’de BTA Havalimanları Operasyondan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliğine (COO) getirilen Bülbül, 2,5 yıl bu görevi sürdürdü. 1 Mayıs 2023 tarihi itibariyle Baha Bülbül, BTA CEO’su olarak yeni görevine başlayacak.

BTA Yiyecek ve İçecek hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tedarik Zinciri’nden sorumlu İcra Kurulu Üyesi Volkan Cılga’nın mevut görevine ek olarak ayrıca BTA İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.