/

Boğaz’ın İncisi Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Masalsı Düğünlere Ev Sahipliği Yapıyor

İstanbul Boğazı’nın göz alıcı maviliğini, Asya’nın eşsiz manzarası ile sunan, Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, şehrin en gözde semtlerine yakın konumu, Tarihi Yarımada’ya yakınlığı ve dünyaca ünlü lezzet duraklarıyla İstanbul’un en çok tercih edilen lüks otelleri arasında yer alırken, düğün ve balayı tercihlerinde de başı çekiyor. 

İstanbul Boğazı’nın Avrupa yakasında konumlanan ve Asya’nın zümrüt yeşili kıyılarına göz kırpan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, Kuruçeşme, Bebek ve Arnavutköy sokaklarıyla çevrelenmiş konumuyla göz alıcı etkinlik alanları, kişiselleştirilmiş hizmetleri eşliğinde efsanevi düğünlere imza atıyor.

İstanbul’un eşsiz güzellikteki tarihi yalı ve saraylarından esinlenen mimarisi, incelikli ve detaycı tasarımıyla lüks kavramını üst seviyelere çıkaran Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, birbirlerine bu büyülü şehirde ”Evet” demek isteyenler için de tüm imkanlarını sonuna kadar misafirlerinin hizmetine sunuyor.

Boğaz’ın masmavi sularıyla bütünleşen 1670 metrekarelik Bosphorus Garden Davet Alanı, lüksün doğayla iç içe geçtiği büyüleyici ortamında 1001 Gece Masalları’nı anımsatan düğünlere ev sahipliği yapıyor. 900 metrekarelik bir alana yayılan Bosphorus Balo Salonu ve her biri iki ayrı salona bölünebilir Melissa ile Jasmine Balo Salonları, gelin ve damat adaylarına hayallerindeki düğünün tarzı ve kapasitesine göre, göz alıcı alternatifler sunuyor. Sıra dışı konseptlere uygun dekore edilmiş, yüksek tavanlı, 890 metrekare büyüklüğündeki Crystal Etkinlik Salonu ise loft stilindeki iki katlı tasarımının yanı sıra özel avlusuyla parti ve çok amaçlı davetler için muhteşem bir mekân olarak kapılarını açıyor.

Misafirlerini şehrin kalbinde resort atmosferiyle buluşturan otelde; zarif çiçek aranjmanlarından ödüllü Spa ve güzellik hizmetlerine, gurme lezzetlerin bir araya getirildiği menü alternatiflerinden lüks ihtiyaçlara kadar her detay, tecrübeli düğün planlayıcıları tarafından titizlikle organize ediliyor. Modern düğünlerden geleneksel seremonilerine, tüm organizasyonlar kültürlerin farklı geleneklerine uygun biçimde düzenleniyor.

Olağanüstü lezzetteki düğün menüleri

Alışılagelmiş düğün menülerinin aksine gelişmiş bir damak zevkine hitap eden lezzetlerin oluşturduğu ayrıcalıklı menüler, istenilen organizasyonda eşsiz bir sunumla konuklara ulaştırılırken, lüks vurgusu kullanılan peçeteden, sunulan tabaklara ve hizmet kalitesine kadar her detaya imzasını atıyor. Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un pasta şeflerinin hazırladığı masalsı düğün pastaları ise benzersiz lezzetleri ve sanat eserlerini hatırlatan görünümleriyle bu özel geceyi daha da unutulmaz kılıyor.

Ayrıcalıklı ve şiirsel düğün paketleri

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da ayrıcalıklı teklifler içeren düğün paketleri, bu özel gün için hazırlık yapan çiftlere unutulmaz bir gün vaat ediyor. Düğün daveti öncesinde çiftin hazırlık odasında aperatif ve içecek ikramı eşliğinde kokteyl daveti veya zengin içecek paketi eşliğinde dört aşamalı düğün yemeği, şık düğün pastası ve misafirlere servis edilmek üzere hazırlanmış pastanın tekli versiyonlarının yanı sıra damadın düğün öncesi hazırlığına tahsis edilmiş bir oda, 320 metrekare büyüklüğünde eşsiz manzaraya sahip balayı süiti Naile Sultan Bosphorus Suite, Bosphorus Düğün paketinin içeriğini oluşturuyor. Tüm bunlara ek olarak süitte ertesi gün kahvaltısı ise bu paketi son derece cazip hale getiriyor.

Bir diğer seçenek olan Crystal Düğün Paketiyukarıdaki tüm hizmetleri içermekle birlikte evlenecek çiftleri ve misafirlerini; kokteyl ve akşam yemeği yerine kanepe servisini, atıştırmalık lezzetler ile hazırlanan yiyeceklerin sunulduğu köşeleri ve çok özel bir içecek paketini kapsayan ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimine davet ediyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da kişiye özel düğün paketlerini talebe göre zenginleştirmek mümkün. Örneğin; düğün davetlerini “after party” ile sürdürmek isteyen çiftler ve misafirleri için birbirinden özel balo salonları, çiftler için balayı sabahı lüks bir yatta kahvaltı, düğün hazırlığının hemen öncesinde süitte SPA bakımı ya da etkinliğin bir gün öncesinde aile ve arkadaşlarla havuz kenarında kokteyl, ertesi günü brunch keyfi gibi özel fırsatlardan yararlanılabiliyor. Gelin Hamamı programı ise The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un özel hamam odasında en fazla 15 kişilik bir misafir grubu, üç saat boyunca çeşitli bakım uygulamaları ve ikramlarla şımartılıyor. Ayrıca düğün öncesi ve sonrasında çiftlerin yanı sıra İstanbul’un kültürel zenginliklerini keşfetmek isteyen misafirleri için de tecrübeli “concierge” ekibi, profesyonel bir rehberin önderliğinde Boğaz turu, alışveriş gezileri ve tarihi mekan ziyaretleri gibi özel turlar organize edebiliyor.

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, bu kadim kentin büyülü güzelliğini keşfetmek, otelin sunduğu tüm konfor ve lüksten yararlanarak birbirine “Evet” demek isteyenleri, hayallerin ötesinde bir düğün için bekliyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.