Azmi Gümüşlüoğlu ‘İtalya Yıldızı Nişanı’ ile Ödüllendirildi

Ferrero Çikolata Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, İtalya Büyükelçiliği tarafından ‘İtalya Yıldız Nişanı’ ile ödüllendirilerek, şövalye unvanı aldı. 

Ferrero Çikolata Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, İtalya ile Türkiye arasındaki ikili ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine yaptığı katkılardan dolayı devlet madalyası ile ödüllendirildi. İtalya Büyükelçiliği’nin İstanbul Beyoğlu’ndaki rezidansı Venedik Sarayı’nda 21 Haziran’da gerçekleşen törende, Azmi Gümüşlüoğlu ‘İtalya Yıldızı Nişanı’na layık görüldü ve şövalye unvanı aldı. İtalya Yıldızı Nişanı, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi tarafından takdim edildi.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi’nin önerisi ve İtalya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın tevcihi üzerine verilen nişan, Azmi Gümüşlüoğlu’nun Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) bünyesinde İtalya Ağı Başkanı olarak yürüttüğü, İtalyan şirketlerinin Türkiye’deki varlığını ve Türk şirketlerinin İtalya’daki yatırım fırsatlarını kolaylaştıran proaktif çalışmalar için verildi. 

Gümüşlüoğlu törende yaptığı konuşmada, “Böylesine prestijli bir nişan ve unvana layık görüldüğüm için Ferrero Çikolata Türkiye ve şahsım adına onur duyuyorum. Sayın İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve Sayın Büyükelçi Giorgio Marrapodi’ye bana bu onuru bahşettikleri için içten teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme vizyonuyla çalışıyorum. Şirketimizin kuruluşundan bu yana büyümesine ve genişlemesine tanıklık etmek inanılmaz bir ayrıcalıktı. Ferrero’ya, ekibime ve tüm çalışma arkadaşlarıma minnettarım. Daha da parlak bir gelecek inancıyla, iki ülke arasındaki ticareti, kültürel anlayışı ve iş birliğini geliştirmek üzere çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.