Aroma’nın Yenilikçi Ürünlerine Uzakdoğu’dan Büyük İlgi

Aroma, bu yıl 23-27 Mayıs’ta Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen ve dünyanın en büyük yiyecek ve içecek fuarlarından biri olan THAIFEX Anuga’ya katıldı. Fuar boyunca %100 meyve suları, fonksiyonel ürünleri ve çevre dostu karton ambalajda sunduğu 330 ml’lik doğal kaynak suyu yoğun ilgi gören Aroma, Tayland, Çin ve Vietnam ile de yoğun görüşmeler gerçekleştirdi.

Türkiye’de meyve suyu ve içecek sektörünün köklü ve öncü markalarından Aroma, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 23-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen THAIFEX Anuga’ya katıldı. Bu yıl sektörün girdiği büyük dönüşüme ve geleceğine ışık tutulmasının amaçlandığı organizasyon, dünyanın en büyük yiyecek ve içecek fuarlarından biri olarak öne çıkıyor. Beş gün boyunca gelecek dönem işbirlikleri için fuarda yoğun görüşmeler yapan Aroma, yoğunlukla Tayland, Çin ve Vietnam olmak üzere Japonya, Malezya ve Kamboçya’dan 50 profesyonel ile bir araya geldi.

Bu yıl 60.000’den fazla ticari ziyaretçi ile 40’tan fazla ülkeden 2.700’ü aşkın katılımcının yer aldığı Bangkok’taki fuarda Aroma, inovatif ürünleriyle büyük ilgi gördü. İhracatını yaptığı %100 meyve sularının yanı sıra tüketicilere “su”dan fazlasını sunduğu Sa-de fonksiyonel içecekleri, çevre dostu 330 ml’lik karton ambalajda sunduğu 8.15’lik pH değerine sahip doğal kaynak suyu ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünler oldu.

Dünyada sektörün geleceğini görmek, olası işbirlikleri için bir araya gelmek ve farklı bakış açılarıyla karşılaşmak için fuarların kendileri için çok değerli olduğunu söyleyen Aroma Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yrd. Ekrem Dolun, “Fuar katılımlarımızla ihracat potansiyelimizi artırma, sektördeki yeni açılımları takip etme, müşteri taleplerini gözlemleme fırsatı buluyoruz. Bu açıdan THAIFEX Anuga özellikle son dönemlerde bizim için ön plana çıkan fuarlardan biri haline geldi. Fuarın özellikle hedefimizde olan Uzakdoğu pazarıyla ilişkilerimizi güçlendirmek için çok verimli geçtiğini, Çin, Tayland ve Vietnam ile yoğun görüşmeler gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim. İhracattaki hedeflerimizi büyüttüğümüz bu dönemde, güçlü AR-GE çalışmaları ile farklı coğrafyalardaki damak tadına göre özel ürünlerimizi, yurtiçi ve yurtdışı pazara yenilikçi lezzetlerimizi sunmaya, uluslararası büyük ölçekte fuarlarda yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.