/

Accor, Kaya Group Yatırımı ile Mövenpick Diyarbakır’ı Hizmete Açıyor  

Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgesinde 1000’den fazla oteli ile dünyanın önde gelen konaklama gruplarından olan Accor, Mövenpick’in Diyarbakır’daki ilk şubesi için Kaya Group ile anlaşma imzaladı. Şehrin en yeni 5 yıldızlı oteli Mövenpick Diyarbakır, Mövenpick’in dünyaca ünlü misafirperverlik anlayışını ve lüks konaklama imkânlarını, üstün deneyimler ve hem iş hem de tatil amaçlı seyahatler için uygun olanaklar eşliğinde sunmaya hazırlanıyor.   

Şehrin kalbinde yer alan Mövenpick Diyarbakır, modern bir konfor anlayışıyla tasarlanmış 153 geniş oda ve süit ile hizmet verecek. Ayrıca eşsiz bir rahatlama hissi sunan tüm süitlerde bulunan jakuziler şehri keşfetmekle veya bölgede iş yapmakla geçen bir günün ardından keyifli bir konaklama deneyimi sağlayacak. Seyahat edenler için kolay ulaşılabilir bir konumda bulunan otel, Diyarbakır Havalimanı’na 5, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ne 10 dakika sürüş mesafesinde ve önemli iş merkezlerine yürüme mesafesinde yer alıyor. 

Accor Premium, Orta ölçekli ve Ekonomi segmentten sorumlu Orta Doğu, Afrika ve Türkiye COO’su Paul Stevens, “Misafirlerimize keyifli anlar ve rahat otel deneyimleri sunmaya devam edeceğimiz bu dinamik destinasyonda, Mövenpick Diyarbakır anlaşmasıyla Türkiye’deki varlığımızı genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Otelin konumu, iş veya turistik amaçlar için misafirlere harika bir destinasyon sunuyor ve Diyarbakır’ın zengin mirasını keşfetmek için de oldukça ideal bir tesis,” dedi.

Kaya Group Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Kaya ise Accor Group ile ortaklıkları hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Kaya Group olarak her zaman ülkemize değer katacak yatırımlarda bulunmayı önemsiyoruz. Mövenpick Diyarbakır’da Accor gibi otelcilikte saygın bir dünya markasıyla Türkiye’nin en önemli ve canlı şehirlerinden Diyarbakır’a fark katacak bir hizmet kalitesi getirmeyi amaçlıyoruz. Diyarbakır ticarette olduğu kadar turizm açısından da çok önemli bir şehir. Diyarbakır’a yaptığımız bu yatırımın hem Diyarbakır’ın hem de Türkiye’nin cazibesini artırmada önemli bir etkisi olacağını düşünüyoruz”. 

Mövenpick Otel Müdürü Sercan Altun da Mövenpick Diyarbakır’ın açılışıyla ilgili şunları ekledi: “Kökleri İsviçre misafirperverliğine dayanan uluslararası bir otel zincirinin Diyarbakır’da kapılarını açıyor olması şehrimiz için çok anlamlı. Diyarbakır’a böyle bir markayı kazandırmanın yanı sıra, misafirlerimize yaşatacağımız üstün hizmet kalitesiyle şehrimizin turizm çıtasını daha da yükselteceğimiz ve birçok iş fırsatının doğmasına imkân sağlayacağımız için heyecanlıyız.”

Mövenpick Diyarbakır’da açık yüzme havuzu, spor salonu ve spa hizmetleri de yer alıyor. Otelin antik toprakların kalbindeki elverişli konumu, konukları muhteşem manzaraların tadını çıkarıp şehrin sunduğu deneyimleri keşfederken egzersiz yapmaya davet ediyor. 

Konuklar ayrıca kendilerini uluslararası ve ünlü Mövenpick lezzetlerinin yanı sıra yerel ve geleneksel lezzetler de sunan Mövenpick ana restoranının cazibesine kaptıracaklar.

Doğal gün ışığı alan toplantı salonları ile, kurumsal toplantılar veya şirket toplantıları için ideal beş adet geniş modern toplantı ve etkinlik salonuna sahipken, 660 m2’lik etkileyici balo salonu, 1200 kişilik kapasitesiyle düğün ve özel günlere ev sahipliği yapabiliyor.  

Açılış teklifi olarak, Accor’un sadakat programı ALL- Accor Live Limitless üyesi olan misafirler, yaz boyunca 30 Eylül’e kadar konaklamalarda %10’a varan indirimlerden faydalanabilirler. Misafirlerin ücretsiz katılım sağlayabildikleri sadakat programı, ücretsiz otel konaklama da dahil olmak üzere bir dizi ayrıcalık ve avantaj için puan kazanma imkânı sağlıyor. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.