/

Park Hyatt Maçka Palas’a yeni F&B Müdürü

İstanbul’un gözdesi Nişantaşı’nda İtalyan Art Nouveau dokusuyla, eşsiz mimarisiyle ParkHyatt İstanbul Maçka Palas Oteli’nde Yiyecek & İçecek Müdürü olarak kadroya giren başarılı isim Adnan Sarıbal oldu.

Eğitimini Bahçelievler Lisesi ve Erciyes Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde tamamlayan Adnan Sarıbal Turizm Sektörü’nde başarılı kariyeri ile Park Hyatt İstanbul Maçka Palas Oteli’nde Yiyecek & İçecek Müdürü olarak göreve başladı.

2009 yılında kariyerine Horizons by Marriott Vacation Club, Missouri, ABD’ de mutfak ve Yiyecek ve İçecek alanında çeşitli eğitimler aldı. Daha sonra Adnan Sarıbal, 2011 yılında Cadillac Jack’s Gaming Resort ABD’de çeşitli görevlerde bulundu.

Kariyerine lüks oteller zincirlerinde devam eden Adnan Sarıbal, 2012 yılında Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da Demi Chef de Rang olarak çalışmaya başladı. Bu görevinden iki yıl sonra Raffles Otel İstanbul’da Şarap Elçisi olarak kadroya giren ve şarap konusunda uzmanlığı olan Adnan Sarıbal iki Michelin yıldızlı şef Sergi Arola’nın sahibi olduğu 90 kişilik popüler İspanyol restoranında personele şarap konusunda eğitimler verdi. 3 yıl süren başarılarının ardından Raffles Otel’de Yiyecek & İçecek Yetkilisi olarak atandı. Daha sonra başarılarını arttırarak Restoran Müdürü olarak kariyerinde sükse yakaladı.

2021 yılında Sevilen Şarap Şirketi’nde edindiği tecrübelerle şarap sektöründe adından söz ettirdikten sonra Address Otel İstanbul Emaar’da Restoran Müdürü görevini üstlendi. Address Otel’de açılış otelinin kurulumu ile alakalı deneyim kazanan Adnan Sarıbal aynı zamanda Yiyecek & İçecek servis takımının liderliğini yaptı.

Turizm Sektörü’nde 12 yıllık tecrübenin ardından Adnan Sarıbal İstanbul’un cazibe merkezindeki en lüks konaklamalara ve prestijli toplantılara ev sahipliği yapan, İtalyan mimarisiyle Park Hyatt Istanbul Maçka Palas’ta Mart ayı itibariyle tüm Yiyecek ve İçecek faaliyetlerini yönetecek.

Tolga Atalay

Solid Consulting Group Kurucu Başkanı & Danışman Şef

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.