//

Nappo Pizza’dan “gerçek Napoli pizzası”

Gerçek Napoli Pizzası, Vera Pizza Napoletana’yı Türkiye’yle buluşturan Nappo Pizza kurucusu ve şefi Özgür Kılınçlar’ın liderliğinde nitelikli pizza yapıyor. Napoli’de pizza eğitimi alan Kılınçlar’ın Nappo Pizza’sının unu Torino’dan, domatesleri Napoli’den geliyor.

Nappo Pizza’nın şefi ve kurucusu Özgür Kılınçlar’a göre farklı tekniklerle nitelikli pizza pişirmek mümkün. Nappo Pizza ise Vera Pizza Napoletana denilen Napoli tarzı pizzayı doğru bir şekilde yapmak için ortaya çıkmış bir proje.

Kılınçlar doğru pizzaya ulaşmak için sırrı küçük adımlarda görüyor: “Bu pizza birçok küçük doğrunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor. Malzeme kalitesi, hamur disiplini, doğru hidrasyonla doğru unu kullanmak….” Bu bağlamda doğru malzeme için malzeme tedariği konusunda İtalya ile sıkı bir bağlantı kurulmuş. Nappo Pizza’nın unu Torino’dan, domatesleri ise Napoli’den geliyor. Fırınları ise Napoli’nin en önemli fırın ustalarından Stefano Ferrara’nın el yapımı fırınları.

Nappo Pizza’nın kurucu şefi Kılınçlar aynı zamanda bir Napoli pizzası eğitmeni. Kılınçlar bugün dünyadaki 420 pizza ustasından ve 30 pizza eğitmeninden bir tanesi. Bu özellikle sahip tek Türk de yine Kılınçlar. Şube sayısı artan Nappo Pizza’da hizmet kalitesini düşürmemek için pizzacı yetiştirdiklerini söyleyen Kılınçlar, Haziran ayında açılacak bir pizza okulunun da müjdesini veriyor: “Haziran ayında İtalya’daki Vera Pizza Napolitana Derneği ile birlikte Türkiye’de bir pizza okulu açacağız. Dünyada İtalya dışında sadece Japonya, Amerika, Brezilya, Polonya ve Fransa’da pizza okulları var. İstanbul bu konuda altıncı merkez olacak. Bu bizim için çok büyük bir gurur.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.