Levend Aktaş: “Moliendo kahvelerini günlük olarak üretiyoruz, tazelik ince çizgimiz”

Yurt içinde ve yurt dışında kahve severleri 70’ten fazla kahve çeşidiyle buluşturan Kahvesan Gıda A.Ş ya da bilindik adıyla Kahve.com, özel kavurma teknikleri ile günlük olarak hazırladığı kahvelerle geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Son dönemde kahve kültürünün ülkemizde daha çok sahiplenildiğini söyleyen Kahvesan Gıda CEO’su Levend Aktaş, bu artan ilgiye rağmen alışkanlıkları doğru okumanın önemine dikkat çekiyor, “Kahveyi içecek olarak kafesinde satan firmalar ile evinde hazırlayanların beklentileri tamamen farklıdır.” 

2015 yılından itibaren çekirdekten kahve makinelerine, temizlik ekipmanlarından öğütücülere kadar kahveye dair her ürünü müşterilerine sunan Kahvesan Gıda, Kahve.com ile 20 farklı ülkeden temin ettiği kahve çekirdeklerini kendine özel kavurma teknikleri ile günlük kavurup sektöre sunuyor. Her damak tadına uyum sağlayacak, sürdürülebilir kalitede seçimler sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Levend Aktaş, “Moliendo Finest Coffee markamızın neredeyse çoğu ürünü yoğun bir ilgiyle tercih ediliyor. Eskiden Türkiye’de çoğunlukla Türk kahvesi tercih ediliyordu. Ama içinde bulunduğumuz son dönemde evde kahve tüketiminin artmasıyla insanlar Türk kahvesi dışında birçok dünya kahvesi deneyerek farklı tatlar keşfetmeye başladı. Elbette bu tatları keşfederken doğru kahveyi bulmak çok önemli. Moliendo kahvelerinin diğer kahvelerden en büyük farkı taze olması. Üretim tesislerimizde kahvelerimizi günlük olarak üretiyoruz. Bu konu ince çizgimiz” diyor.

“Kahve fiyatları 7 yılın zirvesine çıktı” 

Yurt dışına da ürünlerini ulaştıran bir marka olarak global trendleri yakından takip ettiklerini söyleyen Aktaş’a göre, Türk müşterisinin alışkanlık ve beklentilerini anlayıp bu trendleri doğru okumak önemli. Dünyada son dönemde kahve üretimiyle ilgili sıkıntılar yaşandığını söyleyen Levend Aktaş, “En çok kahve üretiminin gerçekleştiği Brezilya’da yaşanan şiddetli don olayları sebebiyle genç kahve ağaçlarını kaybetme ve mahsullerin uzun yıllar zarar göreceği endişesiyle kahve fiyatları 7 yılın zirvesine çıktı. Ülkede yaşanan kuraklık ve don olayları nedeniyle Arabica kahve fiyatları dolar bazında son bir yılda yüzde 50 arttı. Pandemide navlun maliyetleri ve konteyner kıtlığının küresel tedarik zincirlerini sarsması da kahve fiyatlarını artıran etkenlerden biri” diyor ve ekliyor, “Buna rağmen bu durum talebin azalmasına neden olmadı. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde talep daha da arttı.”

“Minimum ekipman ile çok hızlı kahve hazırlama teknolojilerine odaklanmış durumdayız” 

Kahvesan Gıda A.Ş. özel üretim teknikleriyle ‘premium’ kahve kalitesini bardaklara taşıyor. Özellikle Moliendo kahvelerinin deneyim, teknoloji ve sevginin bir birleşimi olduğunu söyleyen Aktaş, “Sürdürülebilir kalitede, nitelikli kahve çekirdeklerini müşteri tüketim hızına ayak uyduran bir planlama ile taze ve güvenli bir şekilde müşterilerimize ulaştırmak için çok çalışıyoruz” diyor. Günümüzde birçok firma gibi sürdürülebilirliği yatırımlarının merkezine alan Kahvesan Gıda, yeni projeleri hayata geçirme aşamasında. Levend Akdaş, “Sürdürülebilir bir üretim döngüsü sağlayarak ekosisteme uyum sağlamış organik çekirdek türleri ve kahvenin üretildiği; toprak, su ve atmosferin temiz kaldığı organik sertifikalı kahve projemiz var ve en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diyor. Kahve.com yeni nesil teknolojilerle de global beklentileri karşılama hedefinde. Minimum ekipman ile çok hızlı kahve hazırlama teknolojilerine odaklanan marka, yakın zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine kaliteli, sürdürülebilir ve zamandan tasarruf ettiren bir kahve deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Tolga Atalay

Solid Consulting Group Kurucu Başkanı & Danışman Şef

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.