/

Elite World Otelleri’nin yeni Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Uzunöz oldu

Özgün mimarisi ve dekorasyon anlayışı ile Türk misafirperverliğini sentezleyerek, misafirlerine en üstün hizmet kalitesini sunmayı amaçlayan Elite World Hotels’in yeni Mutfaklar Koordinatörü Mehmet Uzunöz oldu. 

Konfor, şıklık ve misafirperverliği bir arada sunan Türkiye’nin yerel otel zinciri Elite World Otelleri artık ünlü şef Mehmet Uzunöz ile mutfak lezzetlerinde çığır açıyor. Elite World Otelleri Mutfaklar Koordinatörü olarak göreve başlayan Uzunöz kariyer hayatına 1991 yılında Swiss Hotel’de başladı. Ardından sırasıyla Four Seasons Hotel, Mövenpick İstanbul, Sait Halim Paşa Yalısı, Ramada Plaza Hotel, Hilton Dalaman Golf Resort’ta Excutive Chef, D-ream Restaurant Entertainment and Management’ta Mutfaklar Koordinatörü oldu.

Türkiye Milli Aşçılar Takımı ilk kurucu üyesi de olan Mehmet Uzunöz, Londra, Moskova, Mısır (Kahire, Sharm El Sheikh), San Francisco, Los Angeles, Paris, Dubai, Meksika, Malta, Almanya, İtalya, Dubai, Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn gibi dünyanın dört bir yanında Türk Mutfağı’nın tanıtımına katkıda bulunmak için birçok farklı etkinlik ve organizasyonlara da katıldı.

Ayrıca yerli ve yabancı yemek yarışmalarında 85’in üzerinde madalya, kupa ve ödül kazandı. 2001 yılından itibaren de uluslararası profesyonel yemek yarışmalarında ve Türkiye’de düzenlenen yöresel yemek yarışmalarında uzman jüri olarak görev yaptı.

Mehmet Uzunöz aynı zamanda Avrupa Aşçılar Birliği, Dünya Aşçılar Konfederasyonu WACS, Anadolu Halk Mutfağı Platformu, Yaratıcı Türk Mutfağı Platformu, Unesco tarafından desteklenen IOV’nin Mutfak Kültürleri Araştırma Grubu, İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği, Mutfak Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Avrasya Aşçılar Derneği ve Tüm Aşçılar Federasyonu’nda da kurucu ve yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

Tolga Atalay

Solid Consulting Group Kurucu Başkanı & Danışman Şef

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.