//

50. yılını kutlayan TÜROB’da Müberra Eresin yeniden başkanlığa seçildi!

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin 24’üncü Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi. Genel kurulda tek liste ile seçime gidilirken, oylama sonucunda TÜROB’un yönetim kurulu belli oldu.

Türkiye’de turizm sektörünün en köklü ve en büyük temsilcilerinden, konaklama sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) yeni yönetimi belli oldu. TÜROB 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Swissotel The Bosphorus Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel kurul kapsamında açılış konuşmalarını, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin ve Türk Hava Yolları Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ahmet Olmuştur gerçekleştirdi.

Divan Kurulu Başkanı Timur Bayındır oldu

Divan Kurulu; TÜROB Eski Başkanı Timur Bayındır, TÜROB Avukatı Yelda Dikmen Uyar ve Ali İmdat Uçar olarak belirlendi. Divan Başkanlığı’nı TÜROB Eski Başkanı Timur Bayındır üstlendi.

“TÜROB’un 50. Yıldönümünü kutlamak büyük bir onur

Konuşmasına TÜROB’un önceki dönem başkanlarına, yöneticilerine ve katılımcılara teşekkürlerini sunarak başlayan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, TÜROB’un 50. kuruluş yıldönümünü kutlamanın da büyük bir onur olduğunu belirtti. Açıklamalarını sürdüren Eresin, “Sektörümüzde faaliyet gösteren üyelerimizin başarılı yatırımları ve kazanıma dönüşen deneyimleri ile, ülke ekonomisi, turizm altyapısı ve istihdamın yaygınlaşmasında önemli rol oynadıkları görülmektedir. TÜROB olarak, Türk turizminin rekabet gücünü artıran ve bu gücü sürdürülebilir hale getiren öncü temelleri birlikte atmış olmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum.” dedi.

“2.5 milyon turist sayılarını 50 milyona taşıdık

TÜROB’un yarım asırlık geçmişinden bugüne, 2 – 2.5 milyon turist sayılarından ve 85 bin adetlik yatak kapasitesinden 50 milyonu aşan turist sayısına ve yaklaşık 1.5 milyon yatak kapasitesine ulaştıklarını vurgulayan Müberra Eresin, sözlerini “Türkiye’de Turizm yatırımlarının günümüzde toplam maliyeti yaklaşık 90 milyar dolara, yaşanan krizlere karşın istihdamdaki kişi sayısı yaklaşık 1.5 milyona çıktı. Direkt olarak 54 sektörü etkileyen turizm sektörü yılda yaklaşık 30 milyar doların üzerinde satın alma ile hepimizin bildiği üzere ekonominin lokomotif sektörleri arasında gelmiştir.” şeklinde sürdürdü.

“Türkiye Covid-19 konusunda rakip ülkelerin çok önünde tedbirler uyguladı”

Pandemi döneminde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve bakanlığın her kademedeki bürokratları, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları iş birliği teşekkürlerini ileten Eresin, konuşmasına, “Türkiye salgının önlenmesi konusunda rakip ülkelerin çok önünde tedbirler uyguladı. Turizmle ilgili tüm hizmet alanlarımız belli standartlarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri, Tarım Bakanlıklarının katkıları ve TÜROB’un da dahil olduğu sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlanan ‘Güvenli Turizm Sertifikası’na kavuşturuldu. Ben kendilerine sektörümüz adına huzurunda bir kez daha şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” sözleriyle devam etti.

İşte TÜROB’un yeni yönetim kadrosu!

Genel Kurul sonrası toplanan yönetim kurulu, Müberra Eresin’i yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçti. Müberra Eresin böylece TÜROB’un yeniden başkanı oldu.

Armin Zerunyan, Hediye Güral Gür ve Taner Yallagöz yeniden başkan yardımcılıklarına devam ederken, İsmail Taşdemir de profesyonel Genel Sekreterlik görevini sürdürecek.

Yönetime yeni katılan Divan Türkiye Genel Müdürü Murat Tomruk da TÜROB Yönetim Kurulu Koordinatörü olarak belirlendi.

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) yeni yönetim kadrosu 2022 – 2025 yılları arasında görev üstlenecek.

TÜROB 24. Dönem Yönetim Kurulu

Müberra Eresin – Eresin Otelleri
Armin Zerunyan – Hilton Türkiye
Ayhan Hacıbektaşoğlu – Barın Hotel
Banu Dedeman – Dedeman Otelleri
Hediye Güral Gür – NG Otelleri
Kasım Zoto – Armada Hotel
Levent Erdoğan – My Dora Hotel
Mustafa Topaloğlu – All Seasons Hotel
Nuri Kalyoncu – Point Türkiye
Recep Arifoğlu – Radisson Otelleri
Taner Yallagöz – Yaşmak Otelleri
Temel Aygün – Titanic Türkiye
Uğur Talayhan – Swissotel the Bosphorus
Uygar Koçaş – Le Meridien Etiler
Ziya Cihan – WOW Istanbul Hotel

Yedek

Murat Tomruk – Divan Türkiye
Göksenin Kürkçü – Wyndham Grand Kalamış Hotel
İsmail Hakkı Yüksel – Maridin Turizm Otelcilik
Orkun Petekçi – Elite World Türkiye
Gürhan Sayar – Lazzoni Hotel
Nadir Kadakal – Hotel Duo Galata
Ayça Beslen – Ramada İzmir
Suat Akgül – Faros Hotel
Ali Akgün – Akgün Hotel
Ayhan Hüzmeli – Troya Hotel Balat
Ahmet Küçükbaşkan – Grand Cevahir Hotel
Çiğdem Bezaroğlu – Erzurumlu Hotel
Serdar Balta – Ottoman Hotel Imperial
Haydar Hakan Bakır – VIPDAP
Engin Kıdan – Lionel Hotel İstanbul

Denetim Kurulu

Esen Çetingil – Çınar Hotel
Ulustan Muhluoğlu – Richmond Istanbul
Esra Değirmenci – Uçhisar Kaya Hotel
Fatih Şenuslu – Intercontinental Istanbul
Ata Eremsoy – The Marmara Istanbul

Disiplin Kurulu

Eşref Yıldırım – İstanbul Royal Hotel
Ahmet Yavuz – Grand yavuz Hotel
Savaş Gürsel – Konak Hotel
Murat Keloğlu – Ramada Plaza By Wyndham Istanbul City Center
Ali İmdat Uçar – Ramada Istanbul Taksim Hotel

“Bir teşekkürüm de harika işler yapan Sözen Yayıncılık’a”

Seçim sonunda başkanlığını tebrik ettiğimiz Müberra Eresin, ayrıca FoodinLife’a özel açıklamalarda bulundu, “Başarılı bir genel kurul seçimi geçirdik diye düşünüyorum. Konuşmam sırasında katılımcılarımızın kıymetli vakitlerini almamak adına faaliyet raporunu okurken bayağı bir kısaltmak zorunda kaldım. Fakat okudukça ne kadar kıymetli işler yaptığımızı bir kez daha gördüm. Kötü bir pandemi sürecine denk gelmemize karşın, her türlü olumsuzluğu avantaja çevirerek çok başarılı bir üç sene geçirdiğimize inanıyorum. Bana destek veren özellikle yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum.”

Sözen Yayıncılık ve Organizasyon’un çalışmalarını çok yakından takip ettiğini de belirten Eresin, “Türk gastronomisini ve turizmini dünyaya tanıtan, bu konuda çok prestijli projeler üreten ve gerçekleştiren Sözen Grup’un gerçekten başarılı işler yaptığını görüyorum. Her zaman desteğimiz sizinle. Pandemi nedeniyle son üç aydır bir şeyler yapılabilir hale geldi ama önümüzde kocaman bir üç yıl var. Umuyorum ki bu üç yıl boyunca birlikte çok daha güzel işler başarırız. Bu da Gökmen Bey’e iletmek istediğim bir mesajım olsun.” şeklinde konuştu.

Tolga Atalay

Solid Consulting Group Kurucu Başkanı & Danışman Şef

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.